C.C. JENSEN A/S (CJC)

1. HDU – YAĞ FİLTRASYONU

CJC® HDU Yağ Filtrasyon Sistemleri, çevrimdışı montaj için entegre olaral sirkülasyon pompalarıyla birlikte gelen seperatör cihazlarıdır. HDU filtrasyon sistemleri, dünya genelinde hidrolik yağ, yağlama yağı, dişli yağ, dizel yakıt, ısıl işlem yağı, fosfat ester bazlı yağlar ve benzeri uygulamalarda en yüksek verimli arıtma sistemleri olarak tanınmaktadır.

Çevrimdışı yağ filtrasyonu veya "off-line" filtrasyon, yağ değişim aralıklarını önemli ölçüde uzatır. Yağ filtreleme sistemi, işlem sırasında yağı temizleyerek sistemdeki zararlı partikülleri ve suyu uzaklaştırır.

CJC® Selüloz bazlı filtre kartuşları, parçacık, su ve vernik gibi kirletici oksidayson ürünlerinin uzaklaştırılması ve yağ kirlilik seviyelerini kontrol etmek için idealdir.

CJC® Filtre Kartuşları, mutlak 3 mikronluk bir filtrasyon derecesi ve endüstrideki en yüksek kir tutma kapasitesi ile maksimum koruma sağlar.

CJC® Offline Yağ Filtreleme sistemi, bir motor, bir pompa ve bir yağ filtresi tarafından çalıştırılan bağımsız bir ünitedir ve yağ kullanan tüm ekipmanların uzun ömürlülüğünü sağlamak için güvenilirdir.

cjc-urun-1 cjc-urun-2

2. PTU – SU AYRIMI / YAĞ FİLTRASYONU

CJC® PTU, eşzamanlı olarak çevrimdışı yağ filtrasyonu ve su ayırma özelliklerini tek bir ünite içinde entegre dolaşım pompasıyla birleştirir.

CJC® PTU Filtrasyon ve su giderim üniteleri, su girişinin sürekli veya tekrarlayan bir sorun olduğu hidrolik yağ, dizel yakıt, yağlama yağı vb. içeren uygulamalarda kullanım için tasarlanmıştır.

CJC® Filtrasyon ve su giderim üniteleri, su moleküllerini bir araya getirme yoluyla uzaklaştırır ve aynı zamanda partikül ve yağ bozunma ürünlerini (oksit reçine/çamur, vernik) filtre eder.

CJC® Filtre Kartuşları, mutlak 3 mikronluk bir filtrasyon derecesi ve endüstrideki en yüksek kir tutma kapasitesi ile maksimum koruma sağlar. Bu, etkili ve sürekli yağdan su ayrımı ile birleştirildiğinde, bakım maliyetlerinde ve istenmeyen duruşlarda azalması ve sistem bileşenlerinin, sistem filtrelerinin ve yağın ömrünün maksimum seviyeye çıkarılması gibi birçok avantaj sağlar.

PTU Filter Seperator cihazları, yağ hacmi 2 litre veya 200.000 litre olsun, belirli müşteri gereksinimlerine göre üretilir ve boyutlandırılır.

CJC® PTU Filter Seperator Avantajları:

Gelişmiş Su Uzaklaştırma: Kovalans(coalescing) temelli su ayırma sürecimiz, yağ içerisinde bulunan suyu etkili bir şekilde ortadan kaldırarak ekipmanınızı korur ve sistem performansını benzersiz seviyelere çıkartır.

Üstün Filtreleme: 3 mikronluk mutlak bir filtrasyon derecesine ve olağanüstü bir kir tutma kapasitesine sahip CJC® Filtre Elemanları (kartuşlar) ile eşsiz temizlik ve yağ kalitesi sağlar.

Özel Çözümler: Kompakt kurulumlardan büyük ölçekli endüstriyel sistemlere kadar özel modüler PTU Filtre Ayırıcıları, her zaman mükemmel bir uyum sağlayarak tüm gereksinimlerinizi karşılar.

CJC® PTU Filter Seperator cihazları, hidrolik sistemler, dizel yakıt filtrasyon sistemleri, buhar türbini yağlama sistemleri ve su soğutmalı hidrolik ekipmanları dahil olmak üzere birçok uygulama için idealdir.

CJC® PTU Filter Seperator cihazlarını kullanarak, ekipmanınızın performansını ve dayanıklılığını optimize edin. Eşi benzeri olmayan su uzaklaştırma yeteneklerinden, gelişmiş filtrasyon teknolojisinden faydalanın ve bakım maliyetlerinizi azaltın.

Özel ihtiyaçlarınız ile ilgili detaylı bilgi almak ve işletmeniz için ideal çözümü keşfetmek için bize ulaşın.

cjc-urun-3

3. DESORBER – SU AYRIMI

CJC® Desorber, C.C.Jensen patentli, suyu yağdan ayırmak amacıyla tasarlanmış dehidrasyon sistemleridir. CJC® Desorber su ayrım ünitesi, hem yağ içerisinde çözünmüş suyu, hem emülsifiye olan suyu giderme kabiliyetine sahiptir.

CJC® Desorber, su girişinin sürekli ve önemli bir sorun olduğu yağlama yağı, dişli yağ veya hidrolik yağ gibi uygulamalarda idealdir.

CJC® Desorber su ayrım üniteleri, farklı yağ türlerinde suyu etkili ve kesin bir şekilde ayırır. Bu ayrım sürecinden elde edilen sonuçlar, daha az plansız üretim duruşu, sistem bileşenlerinin uzun ömürlü olması ve artan üretkenlik gibi ölçülebilir faydalara dönüştürülür.

CJC® Desorber ürün gamı esnek ve ölçeklenebilir bir yapıya sahiptir. Ürün serisi, birkaç litrelik sistemlerden, 50.000 litreye kadar olan büyük sistemlere kadar değişen boyutlardaki yağ sistemlerine sorunsuz bir şekilde uyum sağlar.

CJC® Desorber su ayrım üniteleri, çelik fabrikaları, kağıt fabrikaları, sertleştirme tesisleri, SAG değirmenleri, buhar türbinleri, kıç tüpleri, iticiler vb. gibi yağ sistemlerinin sorunsuz çalışmasını sağlayan su ayrım sistemleri olarak bilinir.

cjc-urun-4 cjc-urun-5

4. VRU – VERNİK GİDERME ÜNİTESİ

CJC VRU Vernik Temizleme cihazı ve VRi filtre elemanları(kartuşları) , dünya çapında yaklaşık 600 tesiste, yağ sistemlerinde oluşan vernik sorununu gidermek için kullanılmaktadır.
VRU vernik temizleme cihazı, vernik ile birlikte su ve partikül giderimi de yapmaktadır.

VRU cihazı, SIEMENS ve GE gibi türbin üreticileri tarafından türbin operatörlerine tavsiye edilen bir ürün olup, cihaz kullanıcılarının tamamı cihazı şiddetle tavsiye etmektedir.

VRU yağ filtreleme ve temizleme cihazı yağ sistemine çevrimdışı (off-line) olarak bağlanmaktadır. Çalışma prensibi kısaca, yağ tankının en kirli dip noktasından yağın CJC VRU vernik giderme cihazına alınması, yağ sıcaklığı düşürülüp yağ içerisindeki vernik, su ve partiküllerin yağdan ayrıştırılması, ayrıştırılan kirliliklerin VRi filtre elemanları (kartuşları) tarafından tutulması ve temizlenen yağın tekrar yağ tankının üst kısmından sisteme geri gönderilmesidir.

Aşağıda, çalışmakta olan bir VRU cihazının giriş ve çıkışından alınan yağ numunelerine ait görüntüler ve MPC değerleri bilgilerinize sunulmuştur.

CJC® VRU Vernik Giderme Ünitesi Avantajları

Vernik nedeniyle türbin tripleri ve servo valflerde yapışma sorunu önlenir:

Vernik kaynaklı duruşlar önlenir

Düşük bakım maliyetleri

Yağın ve sistem ömrünü uzatır

Sistem temizleme ve tank temizleme ihtiyacı yok

Sıcaklık artışı önlenir - soğutma sisteminde ve eşanjörlerde vernik oluşmazCJC® VRU Vernik Giderme Ünitesi Avantajları

Oluşan verniği tüm türbinlerden etkili bir şekilde uzaklaştırmak için tasarlanmıştır:

Kombine veya ayrı yağlama ve kontrol yağı sistemlerine sahip gaz türbinleri ve buhar türbinleri

Düşük, orta veya yüksek yağ sıcaklıklarında çalışan baz veya pik yükle çalışan gaz veya buhar türbinleri

Yüksek stresli ve yüksek sıcaklıkta çalışan tüm yağ sistemleri için kullanılabilir.

cjc-urun-4

Bizimle Temasta Olun

Kendinizi inanılmaz bir deneyim ve en iyi ürünlerle sonuçlanan gerçek bir ortaklık içinde çalışırken bulacaksınız.