Donau Carbon Technologies S.R.L

1. RTO – Rejeneratif Termal Oksitleyici

Rejeneratif termal oksidasyon, seramik malzeme kullanarak yüksek verimli bir ısı geri kazanım sistemi ile kirli hava sıcaklığını 750-800 °C'nin üzerine çıkararak solventin oksidasyonunu (yanmasını) sağlar.

1995 yılından bugüne kadar, 5.000 ila 200.000 Nm3/saat kapasiteli 100'den fazla bu tür tesisle, Donau Carbon Technologies (DCT) çok yüksek kalite ve güvenilirlik seviyelerine ulaştı. Bu nedenle, Donau Carbon'un ürünleri şu anda son teknolojidir.

Donau Carbon Technologies, endüstriyel süreçler tarafından üretilen CO akışlarının işlenmesi, kokuların işlenmesi ve atık işleme süreçlerinden gelen baca gazlarının işlenmesi gibi özel uygulamalar için rejeneratif termal oksitleyici (RTO) tesisleri sunarak pazarın gereksinimlerini karşılamaktadır.

cjc-urun-1

2. CTO – Katalitik Termal Oksitleyici

Katalitik oksidasyon, atık hava veya gazları işlemek için kullanılan bir süreçtir.

Standart oksidasyon süreçleri 750°C'nin üzerindeki sıcaklıklarda çalışmaktadır. Gaz akışında bulunan organik bileşen miktarnın düşük olması durumunda bu sıcaklıkları korumak için yüksek miktarda ek yakıt gerekebilir.

Katalitik oksidasyon ile ek yakıt ihtiyacından tasarruf edilebilir. Katalizör aracılığıyla organik bileşenlerin daha düşük sıcaklıklarda oksidasyonunu mümkün olur, örneğin 250o ila 350o arasında.

Atık hava veya gaz, bir fan tarafından emilir, akış bir eşanjörden geçer, burada ısınır ve ardından katalitik reaksiyon odasına beslenir. Ön ısıtma, reaksiyon odasından çıkan temizlenmiş gazı eşanjörün diğer tarafından geçirerek yapılır; bu şekilde, arıtılan gaz bacaya gitmeden önce soğutulur.

Eğer konsantrasyon yeterince yüksekse, süreç destek yakıt olmadan çalışır.

Sürecin kalbi katalizördür. Gazın bileşimi biliniyorsa ve yıllar içinde değişmediyse, katalizör 5 yıldan fazla süreyle çalışabilir.

Termal-2

3. TRO – Thermal Recuperative Oxidizers

Recuperative termal oksidasyon, hava arıtımını 750-800°C sıcaklıkta termal oksidasyon ile sağlar. Termal geri kazanım, bir hava-hava eşanjörü aracılığıyla gerçekleştirilir.

Fabrikadan gelen kirli hava, bir fan tarafından eşanjöre yönlendirilir, burada arıtılmış havanın sahip olduğu ısı sayesinde ön ısıtma yapılır.

Ardından kirlenen hava, yanma(oksidasyon) odasına girer. Yanma odasının içeriği, şekli ve boyutları, homojen sıcaklık ve ısı dağılımını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Burada oksidasyon süreci gerçekleşir.

Brülör, kirleticilerin hızlı ve tam yanmasını, düşük NOx üretimi ile türbülanslı koşullarda sağlamak için gerekli olan ısıyı sağlar.

Oksidasyon odasından çıkan arıtılmış hava, kirlenmiş hava ön ısıtma eşanjörüne girmeden önce, üretimde kullanılan termal yağın ısıtıldığı bir geri kazanım kazanından geçer.

termal-3

4. CRO - Catalytic Recuperative Oxidizers

Lütfen sisteminize özel çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın!

5. DFO - Direct Fired Oxidizers

Lütfen sisteminize özel çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın!

Bizimle Temasta Olun

Kendinizi inanılmaz bir deneyim ve en iyi ürünlerle sonuçlanan gerçek bir ortaklık içinde çalışırken bulacaksınız.